Ang Cinco Herradura cocktail mao ang usa ka pananglitan sa Cinco de Mayo nga mga ilimnon . Dili lamang kini nagpakita sa espiritu sa Mexico, tequila , apan ang ginamag-as nga mga rim nagpakita sa mga kolor sa Flag sa Mexico.
Mahimo nga malisud kini sa una sa paglain sa tulo ka managlahi nga mga seksyon sa usa ka baso nga adunay tulo ka nagkalainlaing mga kolor sa asukal (nga anaa sa dekorasyon nga cake ug uban pang mga espesyal nga tindahan sa pagkaon) apan adunay gamay nga praktis ug paningkamot nga ang epekto mamahimong talagsaon.
Ang mas sayon nga kapilian mao ang pagpalit sa mga salamin sa margarita sa mga kolor nga anaa na sa rim.
Usa ka katapusan nga nota ... Ganahan kong mogamit og puti nga cranberry juice alang niini nga cocktail tungod kay kini dili kaayo matam-is kay sa mas popular nga pula nga duga sa cranberry.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 oz. Tequila Herradura Silver
- 2 oz.
- duga sa pinya
- 2 oz.
- puti nga duga sa cranberry
- pagsuka sa lemon-lime soda
- Gidibuho:
- pagpislit sa lab-as nga apog
- Pula, berde ug puti nga super-fine nga asukar alang sa rimming
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-agda sa tequila , mga juice sa prutas ug soda sa usa ka taas (o pagsagol) nga bildo nga puno sa yelo.
- Paggiok sa usa ka panit sa lab-as nga apog ug pagpalihok pag-usab.
- Guntinga ang usa ka ikatulo sa usa ka tumbler nga may apog ug ituslob ang berde nga asukar.
- Guntinga ang ikatulo nga bahin sa baso nga may apog ug ituslob sa puti nga asukar.
- Guntinga ang katapusang ikatulo ug ituslob ang pula nga asukar.
- Ibubo ang ilimnon ngadto sa rimmed glass ug mag-alagad.
Recipe sa maayong kabubut-on: Tequila Herradura
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 86 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 94 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |