Kini nga tinapay nga kutsara gihimo uban sa mga grits nga idugang sa standard cornmeal batter. Kini usa ka hilum nga "tinapay" nga susama sa usa ka pudding sa pagkauyon. Ang pinutol nga puti nga mga puti makapagaan sa batter niini.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa puti o dalag nga cornmeal
- 1/4 nga kopa
- dili maayo nga grits
- 2 1/2 ka tasang tubig
- 1/4 tasa nga mantikilya
- 1 tasa
- tunga ug tunga o light cream
- 1 ka asin nga asin
- 3 ka itlog, gibulag
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka medium nga saucepan sa ubos nga kainit, isagol ang cornmeal, grits, ug tubig. Magluto hinay-hinay, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga ang sagol nga baga ug hapsay, mga 25 ngadto sa 30 minutos.
Pagmasa sa mantikilya, light cream, ug asin.
Pukpok ang mga yolks sa itlog sa usa ka gamay nga panaksan dayon gibunalan ngadto sa cornmeal mixture.
Pukpok ang mga puti nga itlog hangtod maporma ang humay nga mga bukid; pil-a ngadto sa cornmeal mixture.
Ibubo ang batter ngadto sa usa ka light buttered 8-inch square baking pan; magaluto sa usa ka preheated 375 ° hudno alang sa mga 30 minutos, hangtud nga lightly browned.
Pag-alagad dayon sa mantikilya.
Mahimo Ka Usab
Kutsara nga tinapay uban sa Bacon
Tan-awa usab
Main Recipe Index
Southern Food Home
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 349 |
| Total Fat | 27 g |
| Tulas nga Tambok | 15 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 216 mg |
| Sodium | 75 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 8 g |