Guntinga ang imong mga karot nga baga o nipis alang niining hugaw nga pinggan nga Moroccan. Ang mga carrot gilat-an ug dayon gilabay sa usa ka zesty marinade nga gihimo gikan sa harissa , lemon juice, ahos, lana sa oliba ug mga panakot. Pag-alagad sa mga carrot nga init o katugnaw.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/4 ka libra / 500 gramo nga presko nga mga carrot
- 5 ka kutsara nga lana sa oliba (o lana sa utanon)
- 3 o 4 ka ahos nga cloves (partially crushed)
- 2 ka kutsarang lemon juice
- 2 tablespoons parsley (lab-as ug tinadtad)
- 1 ka kutsarita
- harissa
- 3/4 teaspoon nga cumin
- 3/4 teaspoon nga paprika
- 1/2 ka asin nga asin (o pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panit ug ihiwa ang mga carrot nga baga o nipis nga gusto nimo. (Mas gusto nako sila nga hinay-hinay.)
- Ibutang ang mga carrots sa usa ka kolon, tabonan sa bugnaw nga tubig ug dad-a ngadto sa usa ka hubag. Lutoa ang mga carrot hangtud nga sila malomo apan hugot nga lig-on aron makagunit sa porma. Pag-ilalom, ug dayon pagtabon sa mga carrot sa bugnaw nga tubig aron sa pagpadayon sa pagluto. Pag-ilalom pag-usab.
- Sa usa ka kaldero o kalan-on, hinayhinay nga paggaod sa mga clove sa ahos sa lana sa oliba sulod sa duha o tulo ka minuto sa ubos nga kainit. Isalikway ang mga ahos ug idugang ang harissa, lemon juice, parsley, ug mga panakot. Pagpalihok sa pagsagol.
- Idugang ang mga carrots ngadto sa marinade ug hinayhinay nga sagolon. Ibuhos sa ubos nga kainit sulod sa duha ka minuto, ug kuhaon gikan sa kainit.
- Pag-alagad sa halang nga karot nga karot sama sa init o kabugnaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 265 |
| Total Fat | 18 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 398 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 4 g |