Ang sasi sa isda sama sa ubiquitous sa Vietnamese nga linutoan sama sa asin ngadto sa western nga linutoan ug soy sauce sa Chinese cooking. Dinhi kini gitiman-an sa uban pang mga sangkap aron makahatag sa usa ka tam-is ug maasim nga palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka cloves nga ahos
- 1 tasa nga tubig
- 4 ka kutsara nga juice sa apog
- 4 ka kutsara nga asukar
- 2/3 tasang isda nga salsahan
- 1/2 ngadto sa 1 ka kutsarita nga red chili paste (sumala sa gusto)
- Opsyonal: thinly sliced carrot
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pinahumot nga minasa ang ahos
- Sa usa ka gamay nga panaksan, isagol ang tanan nga mga sagol hangtud nga matunaw ang asukar.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 61 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1,865 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |