Kung mangita ka sa usa ka kebab sa usa ka sipa, mao kini! Ang kordero gi-marinated sa usa ka halang nga timpla sa mga hilba, nga nagmugna sa usa ka flavorful lamb kebab.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 lbs nga karnero fillet (giputol sa 1-pulgada nga cubes)
- 2 lunhaw nga sili
- 2 ka pintura
- cherry tomatoes
- 2 sibuyas
- Alang sa Marinade:
- 2 ka kutsara
- lemon juice
- 1/2 copa nga lana sa oliba
- 1 teaspoon nga ahos (minced)
- 1/2 teaspoon nga cumin
- 1/4 ka teaspoon nga turmeric (o labaw pa, depende kon unsa ka lami ang gusto nimo)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hangtud sa 24 ka oras sa wala pa ang pagluto, isagol ang mga sangkap sa marinade ug ibubo ngadto sa bag nga freezer.
- Ibutang ang mga lambas nga cube sa botelya ug pabugnawon hangtud nga andam nga mag-ihaw. Siguroha nga ang tanan nga mga piraso sa nating karnero maayo nga pagkatabon.
- Pag-andam sa mga utanon. Hugasi ug uga nga mga utanon. Guntinga ang lunhaw nga mga sili ug sibuyas ngadto sa 1-pulgada nga mga tipik. Paggahin.
- Pag-andam sa mga skewer pinaagi sa pag-spray sa usa ka suga nga suga sa lana sa pagluto niini aron malikayan ang pag-unong.
- Ibutang ang mga nating karnero ug mga utanon sa mga skewer.
- Ihaboy ang halang nga mga karne sa karnero sulod sa mga 5-7 ka minuto sa matag kilid o hangtud nga mahimo sumala sa gusto.
- Pag-alagad uban sa hummus, baba ghannouj , o turkish cacik , usa ka cucumber yogurt nga sarsa alang sa pagpanghugas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 466 |
| Total Fat | 35 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 19 g |
| Cholesterol | 106 mg |
| Sodium | 101 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 29 g |