Ang usa ka sulud nga sour cream nga pagsinina nahimong usa ka batakang patatas nga salad nga resipe ngadto sa usa ka espesyal nga butang. Kini nga salad mahimo gamit ang russet, pula, o bulawan nga patatas .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 lbs. mga patatas (naluto sa salted water, gipabugnaw, gipanitan ug giugbok)
- 2 medium nga gusok nga celery (diced)
- 4 lunhaw nga sibuyas (puti ug gaan nga berdeng mga bahin, tinadtad)
- 1/2 ka cone mayonnaise
- 1 tasa
- sour cream
- 1/2 Tbs.
- Dijon mustard
- 1 tsp. asukar
- 1/4 tsp. cayenne
- 1 tsp. asin (o pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang mga patatas, celery, ug mga sibuyas.
- Sa lain nga panaksan nagsagol ang berde nga sibuyas, mayonnaise, sour cream. mustard, asukar, cayenne ug asin ug paminta sa pagtilaw. Idugang kini nga sagol sa mga patatas ug ihulog aron maayo ang pagkalubong. Tilawi ug usba ang panimpla.
- Pagtabon ug pag-refrigerate sa salad sa patatas sulod sa labing menos 2 ka oras sa dili pa magserbisyo alang sa labing maayo nga resulta.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 218 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 287 mg |
| Carbohydrates | 28 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 4 g |