Idugang ang mga cherry nga cherry sa kini nga fudge alang sa usa ka festive tan-aw, o mobiya sa fudge kapatagan.
Tan-awa usab
Creamy Pralines Sa Toasted Pecans
Sayon nga Chocolate Bourbon Truffles
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tasang granulated asukar
- 1 tasa sour cream
- 2 ka kutsara ang magaan ang mais nga mais
- 1/2 ka kutsarita
- asin
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 1 ka kutsarita
- vanilla
- 1/2 nga copa nga tinadtad nga cherries cherries, pula ug / o berde, opsyonal
- 1/2 nga tasa nga tinadtad nga mga walnuts
Unsaon sa Paghimo Niini
- Mantikilya sa mga kilid sa usa ka bug-at nga medium (2-quart) saucepan.
- Idugang ang asukar, sour cream, mais syrup ug asin sa usa ka saucepan. Magluto sa ubos nga kainit, kanunay nga pagkutaw hangtud matunaw ang asukar.
- Pag-init ngadto sa medium ug magluto hangtud nga hubag nga hubag. Padayon sa pagluto, usahay pagpukaw, ngadto sa mga 239 F sa usa ka thermometer nga kendi, o softball * nga yugto.
- Kuhaa gikan sa kainit.
- Idugang ang mantikilya ug banilya; bugnaw ngadto sa lukewarm o mga 110 F, unya pamutol nga kusog hangtud nga ang fudge creamy ug dili na glossy. Pag-agay sa cherries ug mga walnuts.
- Ibubo ang fudge mixture ngadto sa usa ka buttered 8-inch square pan. Himoa nga magpatig-a dayon sa mga kwadrado.
- * Sa pagsulay alang sa Soft Ball Stage: Ang usa ka gamay nga gidaghanon nga syrup nga nahulog ngadto sa gipabugnaw nga tubig naglangkob sa usa ka bola apan midapat sa dihang gikuha ang mga tudlo (234 F hangtud 240 F).
Mahimo Ka Usab
Sayon nga White Chocolate Fudge Sa Marshmallow ug Pecans
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 76 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 3 mg |
| Carbohydrates | 13 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |