Ang pinahumok nga condensed milk ug chocolate chips makahimo niini nga mga truffles nga dali ug sayon sa pag-andam, ug kini mahimong gamiton sa usa ka gamay nga bourbon ug dili kaayo banilya kon gusto. Kini dali kaayong ayuhon, ug mahimong tabunan uban sa imong pagpili sa mga pecan, yano nga granulated nga asukar, o walay kape nga kakaw nga powder.
Ayaw pagbiyai ang bourbon alang sa walay-alkohol nga mga truffles. Ang mga truffles susama sa palami sa mga bola sa bourbon , apan walay mga tinapay nga vanilla.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 mahimo (14 onsa) ang gipatam-an nga gatas nga gatas
- 3 tasa nga semisweet chocolate chips
- 1 ka kutsara nga vanilla extract
- 2 ka kutsara nga bourbon
- 1/2 ngadto sa 3/4 nga tasa nga maayong pagkaputol pecans
- 1/2 tasa granulated asukal (o unsweetened kakaw, o kaayo nga maayong pagkagiskis nga pecans)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa chocolate chips ug sweetened condensed milk sa usa ka saucepan sa ubos nga kainit. Pag-init, pagpalihok, hangtud nga matunaw ug hapsay; kuhaon gikan sa kainit.
- Pag-agos sa vanilla, bourbon, ug 1/2 ngadto sa 3/4 cup pecans. Pagbalhin ngadto sa gamay nga panaksan. Cover ug chill alang sa 3 ngadto sa 4 ka oras, o hangtud nga ang sagol nga malig-on.
- Pagtrabaho uban sa mga tumoy sa tudlo, ihulma ngadto sa 1 ka pulgada nga mga bola; roll sa pinong tinadtad nga mga pecan, asukar, o walay kape nga kakaw. Ibutang sa usa ka bandeha o pan nga gihan-ay, tabonan nga malikayan, ug pahabog alang sa dili mokubos sa 1 ka oras.
- Kon gusto, ibutang ang truffle sa usa ka dekorasyon nga giringgitan nga papel o foil nga tasa ug ibutang ang hugut nga sudlanan sa refrigerator hangtud sa paghatag o pag-alagad. Himoa nga kini nga mga refrigerated, hugut nga gitabonan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1700 |
| Total Fat | 104 g |
| Tulas nga Tambok | 41 g |
| Unsaturated Fat | 43 g |
| Cholesterol | 71 mg |
| Sodium | 273 mg |
| Carbohydrates | 157 g |
| Pagkaon sa Fiber | 18 g |
| Protein | 31 g |