Ang Smoky Martini usa ka sayon kaayong pagkalahi sa Martini . Walay vermouth, ug sa baylo kini nga cocktail naggamit sa usa ka sulud sa Scotch aron sa pag-back up sa gin.
Adunay usa ka daghan nga gin busa ako nagsugyot nga sa diha nga ikaw makahimo niini nga ilimnon ikaw naggamit sa usa ka premium brand . Nagrekomendar usab ako og usa ka tuyo sa London nga London tungod kay kini maayo ang pagtrabaho sa smoky nga mga Scotch, ug ang smokier mas maayo niini nga ilimnon. Dugang pa, sa dili pa nimo ibutang ang lemon nga lubi ngadto sa bildo, hinumdomi ang pag-twist niini sa pag-inom aron mapalaya ang pipila ka diwa - kini ang hingpit nga paghikap.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 1/2 ounces
- gin
- Dash of
- Scotch whiskey
- Kay garnish:
- Lemon twist
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka panapton nga sinagol nga puno sa yelo.
- Pag-aghat nga maayo .
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
- Pagdayandayan uban sa lemon twist.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 189 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |