Shashlik mao ang Turk / Russian type nga kebab. Ang gipasinaw nga sinagol nga nating karnero, sinugba sa kahingpitan, inubanan sa sinugba nga mga utanon ang naghimo niini nga kinalabwang pagkaon sa pagluto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka pound nga karnero nga gikuha sa tanang tambok, ug giputol sa 2 ka cubes (paa o abaga sa karnero )
- 1/2 tasa nga lemon juice
- 1/2 copa nga lana sa oliba
- 1 ka kutsarita nga itom nga paminta
- 1 ka asin nga asin
- 1/4 ka kutsaritang yuta nga pula nga pepper
- 2 medium nga sibuyas, puti ngadto sa eighths
- 1 ka kilo nga cherry tomato
- 2 ka dako nga green nga sili, giputol sa 1-pulgada nga mga tipik
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka panaksan, isagol ang nating karnero, lana sa oliba, duga sa lemon , pepper, asin ug pula nga pepper. Tugoti ang pag-atake sa labing menos 2 ngadto sa 3 ka oras sa dili pa ang pagluto.
- Ibutang ang karneng karneng may karne sa skewer (mga 6 ka cubes kada tuhugan). Siguroha nga magamit ang usa ka light coat sa lana sa skewer sa dili pa mag-thread sa karne.
- Ibutang ang mga utanon sa lain nga mga skewer, alternating type nga utanon. Ang karne ug mga veggies giluto sa nagkalainlain nga skewer tungod kay ang karne magdugay sa pagluto.
- Magluto lamb shashlik skewers sa grill o ilalum sa manok sulod sa 10 ngadto sa 12 ka minuto, o hangtud nga gitinguha nga doneness. Mobalik aron masiguro bisan ang pagluto.
- Ang mga skewers nga utanon sa pagluto sa miaging 5 minutos nga pag-ihaw. Balik. Ang utanon kinahanglan nga malaya, apan malumo. Pag-amping nga dili mag-overkake.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 602 |
| Total Fat | 49 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 29 g |
| Cholesterol | 106 mg |
| Sodium | 93 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 29 g |