Kini usa ka yano nga candied sweet potato casserole nga ginama sa mga lut-od sa kamote ug mga mansanas. Ang asukar nga brown, mantequilla, nutmeg, ug juice sa citrus nahimo nga flavorful glaze alang sa kamote ug mansanas.
Mobati nga libre sa pagdugang sa usa ka hakop nga bag-ong cranberry ngadto sa casserole aron sa pagsumpo sa katam-is. O pagdugang sa pipila ka mga toasted pecan halves o usa ka streusel nga nag-una sa pinggan alang sa dugang nga crunch.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 medium mansanas
- 1/4 tasa duga sa orange o lab-as nga lemon juice
- 6 ka medium nga linuto nga kamote, gipanitan ug ginunting sa 1/4 sa 1/2-inch nga mga hiwa
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- 1/2 nga tasa nga brown sugar, giputos
- 1/8 teaspoon nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 400 F.
- Panit ug ihiwa ang mga mansanas ngadto sa usa ka panaksan; idugang ang duga ug isabwag ang sinina. Mantikilya usa ka 1 1/2 ngadto sa 2-quart casserole nga pinggan; alternatibo nga hiwa nga kamote ug mga mansanas hangtud nga ang punoan sa linuto sa kalaha puno na.
- Pagdugtong ang asukar, mantekilya, ug nutmeg. Isablig ang sagol nga parehas sa mga mansanas ug kamote.
- Magaluto sa preheated oven sulod sa 30 ngadto sa 40 ka minuto, o hangtud nga magsiga ug maggilak.
Mahimo Ka Usab
Classic Sweet Potato Casserole
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 260 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 41 mg |
| Sodium | 21 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |