Ang peanut butter, lubi, maple syrup, oats ... kining mga lamian nga cookies adunay tanan!
Ang mantikilya nga mga biskwit adunay daghang lami nga mga pagdugang, ug kini dali kaayong sagolon ug magaluto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa butter (o margarine)
- 1/2 nga copa nga peanut butter
- 1 tasa nga asukar
- 1/2 tasa kahayag nga brown sugar (hugot nga giputos)
- 1 itlog
- 1/3 tasa nga maple syrup (o pancake syrup)
- 1 teaspoon nga banilya
- 1 1/2 ka tasa nga tibuok nga katuyoan nga harina (pag-ayam)
- 2 ka kutsara nga baking powder
- dash sa asin
- 1 1/2 nga mga tasa nga giligid oat (naandan o dali nga pagluto)
- 1 ka copa nga lubi nga lubi
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag-init sa hudno sa 350 ° F. Mga grasa nga linuto sa kalaha o linya nga may papel nga parchment o silicone nga linuto sa kalaha.
2. Sa usa ka dako nga panagsagol nga panaksan uban sa electric mixer, cream butter, peanut butter, ug sugars hangtud sa kahayag ug fluffy; Pagputol sa itlog, syrup, ug banilya.
3. Sa usa ka linain nga panaksan pag-ibay-i ang tanan nga gamit nga harina, baking powder, ug asin. Uban sa mixer sa ubos nga gikusgon, gibunlot ang harina nga harina ngadto sa creed nga sinagol hangtud maayo nga gisagol; pil-on sa mga oats ug lubi.
4. Pagtangtang sa minasa pinaagi sa mga kutsara o gamay nga cookie nga panakot ngadto sa giandam nga mga linuto sa kalaha, nga magbilin mga 2 ka pulgada tali sa mga biskwit.
5. Pagluto sulod sa 12 ngadto sa 15 minutos, hangtud nga gamay nga browned.
Mahimo Ka Usab
Mga Luto nga Oatmeal Raisin Cookie ni Lola
Chocolate Chip Cookies nga adunay Oatmeal
Pumpkin Oatmeal Cookies nga adunay mga Nuts ug Raisins
Classic nga Peanut Butter Cookies
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 56 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 3 mg |
| Sodium | 65 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |