Kini nga mga cookie puno sa lami ug panapton. Pagdugang og chocolate chips, pasas, o nut kung gusto nimo.
Ang usa nga nagatapot sa taro makahimo sa pagdala sa minasa nga maayo, apan kini mahimo usab nga pagmasa o sinagol sa imong mga kamot sa dihang ang dough malisud sa pagpalihok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga mubo (o mantikilya sa temperatura sa lawak)
- 1 tasa puti nga asukar (granulated)
- 1 tasa brown nga asukal
- 2 ka itlog
- 2 ka harina nga harina (9 onsa, tanan nga katuyoan)
- 2 teaspoons nga baking soda
- 1 teaspoon nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 ka copa nga mga liso sa mais
- 2 ka copa nga giluto nga oats
- 1 tasa sa lubi (gipamutol)
- 1 teaspoon vanilla extract
- Opsyonal: 1 tasa nga semisweet chocolate chips
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Pagdala og usa ka dako nga pan nga linuto sa pan uban sa parchment paper o usa ka silicone nga linuto sa kalaha, o grease ang linuto sa kalaha.
- Sa usa ka dako nga panaksan nga panagsagol, pagpalip-ot sa krema ug sugars hangtud sa kahayag ug pagkalot. Idugang ang mga itlog ug gibunalan hangtud maayo ang pagkadugtong ug hapsay. Talupangon ang vanilla.
- Pagsagol sa harina, soda, baking powder, ug asin sa usa ka linain nga panaksan ug pagpalihok aron sa pagsagol sa hingpit. Idugang ang sagol nga harina sa sinagol nga panit; pagpalihok sa mga cornflake, mga oat, lubi, ug chocolate chips, kon gamiton.
- Pag-drop pinaagi sa cookie scoop o spoonfuls ngadto sa andam nga linuto sa kalaha nga sheet ug magaluto sa 350 F alang sa mga 12 ngadto sa 14 ka minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 83 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 7 mg |
| Sodium | 127 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |