Ang Algonquin Cocktail usa ka maayong whiskey martini nga adunay gamay nga tropical flair. Kini adunay tagsa nga rye whiskey , nga adunay, salamat, mibalik sa uso. Aduna na kami karon daghang mga tatak nga napili, lakip ang Whistle Pig, Templeton Rye, Redemption, ug Knob Creek Rye. Ang tanan girekomendar nga mga tatak nga magabuhat nga kahibudngan alang niining cocktail.
Ang cocktail ginganlan sumala sa bantog nga Algonquin Hotel sa New York City bisan pa kon tukma nga kini gibuhat dili klaro. Ang hotel, nga gitukod niadtong 1902, nailhan nga usa ka hotel nga "uga" sa wala pa ang pagdili . Kung kini kaniadto o human sa mga tuig sa 1930 na alang sa debate. Apan kini dili igsapayan tungod kay kini mao gihapon ug kanunay nga usa sa dako nga classic cocktails .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ounces
- rye whiskey
- 3/4 onsa
- uga nga vermouth
- 3/4 onsa
- duga sa pinya
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga ingrediente ngadto sa usa ka cocktail shaker nga adunay ice cubes.
- Pag-uyog pag-ayo.
- Pagtanum ngadto sa usa ka chilled cocktail nga bildo .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 189 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 3 g |