Kining lab-as nga sarsa sa lemon dili sayon, ug unsa ang mas maayo nga paagi sa pagdugang sa lami sa usa ka stack sa pancake, sliced pound cake, o ice cream.
Ang lemon nga zest nagdugang sa tart nga lemon nga palami sa sarsa, samtang ang mantikilya nagdugang sa giladmon sa lami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga asukar
- 1 ka kutsara nga cornstarch (medyo lingin)
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 tasa nga tubig (Nagabukal)
- 1 ka kutsara nga lemon zest
- 2 tablespoons lemon juice (lab-as)
- 1 ka kutsarang bugnaw nga mantikilya (guntinga ngadto sa gagmay nga mga piraso)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka saucepan, isagol ang asukar, cornstarch, ug asin. Idugang ang nagabukal nga tubig ug pakpak sa pagsagol.
- Ibutang ang kaldero sa medium nga kainit ug magluto, pagpalihok sa kanunay hangtud nga ang sagol maoy baga ug tin-aw. Pagpalihok sa lemon zest ug lemon juice ngadto sa sarsa.
- Himua ang mantekilya ngadto sa sarsa, gamay sa usa ka higayon.
- Pag-alagad sa sarsa nga mainiton sa ibabaw sa hinam-is, pound cake , pancake , o pan nga pudding .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 89 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |