Ang Takenoko Rice nga adunay Bamboo Shoots usa ka matang sa Japanese steamed mixed rice nga giluto nga may bamboo shoots (shotoko).
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 1/4 tasa nga humay sa Japan
- 2 1/2 nga tasa dashi
- 2 tbsp.
- soy sauce
- 1 tbsp. Tungod niini
- 1 tbsp. mirin
- 1/2 lb nga linuto nga kawayan nga mga kawayan, hinay-hinay nga tipik ngadto sa gagmay nga mga piraso
- 1 aburaage (fried tofu), blanched, giputol ngadto sa manipis nga strips
- sansho dahon alang sa garnishing (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang bugas sa usa ka panaksan ug hugasi kini sa bugnaw nga tubig hangtud nga ang tubig mahimong hayag.
- Pag-ilis sa usa ka colander, ug paggahin alang sa mga 30 minutos.
- Ibutang ang nahugasan nga humay sa usa ka rice cooker ug ibubo ang stock sa dashi sa humay.
- Pagdugang sa toyo, sake, ug mirin ug pagpalihok sa humay. Ibutang ang takeoko ug abura sa ibabaw sa bugas.
- Sugdi ang cooker sa humay.
- Sa dihang lutoon ang humay, ipa-alisngaw kini sulod sa mga 10 ka minutos sa dili pa ibukas ang taklob.
- Sagola ang humay gamit ang usa ka spatula sa humay.
- Pag-alagad sa tagsatagsa ka panaksan nga kan-on.
- Gikan sa dahon sa sansho.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 561 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 495 mg |
| Carbohydrates | 104 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 23 g |