Ang mga biskwit sa drop mao ang maayo alang sa diha nga ikaw wala sa daghan nga mga panahon sa paghimo sa roll sa mga biscuit sa pag-adto uban sa imong kalan-on. Ang ilang ngalan naggikan sa kamatuoran nga ang mga biscuit dali nga gisagol ug unya gihulog sa usa ka linuto sa kalaha aron sa pagluto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa
- hingpit nga harina
- 4 tsp baking powder
- 1/2 ka tsp asin
- 3 Tbsp pagpamubo
- 1 tasa nga gatas (katugnaw o temperatura sa lawak)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og hurno 450 degrees F. Grease nga linuto sa kalaha nga sheet.
- Sa usa ka medium nga panaksan, isagol ang harina, panit nga powder , ug asin. Guntinga ang pagpamubo sa usa ka tinidor hangtud nga ang sagol nga sagol. Idugang ang gatas sa tanan ug sagolan hangtud nga ang harina hingpit nga basa. Ibutang ang biskwit nga batter, mga 2 ka tsp alang sa matag biscuit, ngadto sa usa ka linukot nga linuto sa kalaha.
- Pagluto 450 degrees F sulod sa 12 ka minuto o hangtud nga mahuman. Pag-alagad sa kainit uban sa imong pagkaon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 75 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 3 mg |
| Sodium | 386 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |