Kini usa ka maayo nga paagi sa pagkuha sa usa ka dili kaayo malomo nga steak ug gibalik kini ngadto sa usa ka butang nga hinanduraw. Kining lingin nga steak gihatud sa usa ka flavorful nga timpla sa panimpla, mainit ug kusog nga sinugba, ug gikulit nga manipis nga mga piraso.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka libra (700 g) nga top round steak, 1-inch nga baga
- 1 dako nga avocado, diced
- 1/2 nga tasa (120 mL) nga tinadtad nga pula nga sibuyas
- 1/3 tasa (80 mL) nga frozen nga margarita nga pag-inum, ginalong (o gamiton ang 1/4 nga tasa (60 mL) lime juice)
- 2 tablespoons (30 mL) nga bag-ong cilantro, tinadtad
- 2 ka kutsara (30 ml) nga lana sa utanon
- 2-4 ka cloves nga ahos, minced
- 2 teaspoons (10 mL)
- yuta nga cumin
- 1 1/2 teaspoons (7.5 mL) nga kasarangan nga asin
- 1 teaspoon (5 mL)
- itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghiusa sa pag-mix sa margarita, cilantro, lana sa utanon, ahos, cumin, asin ug pepper.
- Ibutang ang 2 ka kutsara nga sinagol ug ibutang ang nahabilin nga bag nga plastik nga baga.
- Idugang ang mga steak sa sinagol, ibalik ngadto sa sinina. Seal bag ug refrigerate sa 2-8 ka oras.
- Preheat grill alang sa medium-high heat.
- Kuhaa ang mga steak gikan sa bag ug isalikway ang pag-atiman.
- Ibutang ang mga steak sa grill ug magluto hangtud mahuman, mga 6 ngadto sa 8 ka minuto matag kiliran.
- Samtang, isagol ang 2 ka kutsara sa marinade nga adunay avocado ug sibuyas.
- Ihatag hangtud nga parehas nga gisagol.
- Kuhaa ang mga steak gikan sa grill, tugoti ang karne nga pahulay sulod sa 5 minutos ug ihigot ang nipis nga mga hiwa. Pag-alagad uban sa avocado salsa.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1499 |
| Total Fat | 153 g |
| Tulas nga Tambok | 52 g |
| Unsaturated Fat | 75 g |
| Cholesterol | 146 mg |
| Sodium | 5,452 mg |
| Carbohydrates | 22 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 13 g |