Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tinapay nga tofu (gibana-bana nga 8 ounces o 250 gram matag usa)
- 1 1/2 tasa nga mumho sa pan
- Paprika, ahos, asin, pepper ug parsley aron makatilaw
- 2-3 nga mga itlog
- 1/2 nga harina sa tasa
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag-ilis sa tofu nga mga tinapay pinaagi sa pagputos sa mga tualya sa papel ug pagbutang ubos sa usa ka pagputol. Timbang sa pagputol pinaagi sa pagbutang sa pipila ka mga lata nga mga butang sa ibabaw. Tindog sulod sa 10 minutos. Unwrap ang tofu nga mga tinapay. Guntinga ang matag usa nga cake ngadto sa unom ka piraso - matag usa gibana-bana nga 1/4 ka pulgada (1 sentimetro) ang gibag-on.2. Sa usa ka mabaw nga panaksan, paghugpong ang mga mumho sa tinapay nga may mga panakot.
3. Sa laing mabaw nga panaksan, gibunalan ang mga itlog.
4. Sa ikatlo nga mabaw nga panaksan, ibutang ang harina.
5. Itum-os ang panit nga itlog ngadto sa harina ug ihawa ang sobra. Dayon ituslob kini ngadto sa itlog ug itaktak ang sobra. Dayon ituslob kini ngadto sa mga mumho sa tinapay aron kini parehas nga gilapdon sa duha ka kilid.
6. Pag-init og lana sa usa ka dako nga pan nga frying sa medium nga kainit.
7. Paggi-on sa tinapay nga tofu sa init nga lana sa duha ka kilid. Pagtrabaho sulod sa 2-3 ka minuto matag kilo o hangtud nga bulawan nga brown.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 944 |
| Total Fat | 38 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 312 mg |
| Sodium | 1,587 mg |
| Carbohydrates | 98 g |
| Pagkaon sa Fiber | 9 g |
| Protein | 57 g |