Matam-is ug tart, gamiton kini nga rhubarb chutney ingon nga sa mga karne ug manok.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka libra fresh rhubarb, tinadtad
- 2 ka copa nga tinadtad nga sibuyas
- 1-1 / 2 ka tasa nga asukar (kape)
- 1 tasa cider suka
- 2 ka kutsara nga kaningag
- 1 teaspoon nga yuta ginger
- 1/2 ka kutsara nga yuta
- 2 teaspoons asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa rhubarb , sibuyas, brown sugar, cinnamon , ginger , cloves, ug asin sa usa ka dako nga bug-at nga saucepan. Magluto hangtod mub-an, mag-aghat kanunay (mga 30 minutos).
- Ipain ngadto sa mainit nga sterilized nga mga banga ug tabonan ang canning lids.
- Paggahin alang sa pagsilyo.
Source: ni Louise Stoltzfus (Maayong Mga Libro). Gipublikar nga may pagtugot.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 24 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 74 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |