Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga lana sa pagluto
- 1 gamay nga sibuyas, gipanitan ug gitadtad
- 3 ka cloves nga ahos, gipanitan ug maayong pagkaluto
- 2 ka tasang puti nga bugas, nga matumog sulod sa 20 minutos sa init nga tubig
- 4 1/2 ka tasang tubig
- 1/2 gamay nga chile (jalapeno o serrano nga maayo ang pagtrabaho) nga binhi ug maayong pagkaluto (opsyonal)
- 1/3 tasa mga mag, frozen (opsyonal)
- 1/3 tasa carrots, frozen, tinadtad (opsyonal)
- 1 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dako nga kaldero init ang lana sa medium-high heat ug dayon idugang ang kan-on, ahos, sibuyas ug chile. Pag-igo sa kainit nga kainit hangtud nga ang bugas magsugod sa gamay nga brown, mga 10 ka minutos. Idugang sa tubig, asin ug mga utanon ug dad-a sa usa ka hubag.Magluto alang sa 10 minutos, dayon tabunan ug ipaubos ang kainit ngadto sa medium-low ug simmer alang sa laing 10 minutos. Susiha ang humay ug simmer alang sa usa ka dugang nga 5 minutos kon neccesary.
OPSYONAL-Kon magdugang sa lutoon nga karne, dugangi kini sa katapusang 10 minutos nga pagluto.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 489 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 25 mg |
| Carbohydrates | 94 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 10 g |