Ang pagpangita alang sa dali ug sayon nga alternatibo sa imong adlaw-adlaw nga mga pagkaon? Tan-awa ang mga patatas nga fried Moroccan-dali nga gamiton ug usa ka lami nga kausaban gikan sa French fries o lutoon nga patatas.
Pag-alagad niini nga mga prutas nga cubed cubes ingon nga kiliran sa mga tagines, goreng isda , mga itlog, mga karne nga gisugba o sandwiches.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2.2 pounds / 1 kg. patatas
- 3/4 teaspoon nga asin
- 1/2 teaspoon nga paprika
- 1/8 ka kutsaritang puti nga pepper
- 1/8 ka kutsarita
- itom nga pepper
- 1/2 ka kutsarita nga uga nga thyme (o oregano)
- Mahimong gamiton: 1/8 ka kutsaritang ahos nga powder
- 2 ka kutsara nga mantikilya (temperatura sa lawak o natunaw)
- 3 ngadto sa 4 ka copa nga lana sa utanon (o kantidad nga gikinahanglan alang sa pagprito, o uban pang neutral nga lana sama sa canola)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panit sa mga patatas, ug guntinga kini sa mga cubes 1 / 2- to 3/4-inch nga baga. Hugasi ang giputol nga mga patatas , ug pasagdi kini.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, isagol ang asin, paprika, puti nga pepper, black pepper, thyme o oregano ug ahos nga pulbos ug ibutang.
- Pag-init og lana sa usa ka lawom nga fryer sa 350 F (180 C).
- Pat-ay ang mga kubos nga patatas nga may mga tualya nga papel aron makuha ang sobra nga kaumog ug idugang kini sa lawom nga fryer. Pagprito sulod sa mga 15 ka minutos o hangtud nga malalum nga bulawan ug malumo.
- Kuhaa gikan sa lana ug ilabay.
- Ihatag ang linuto nga patatas sa mantikilya ug gitipigan nga timpla sa panakot. Pag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1303 |
| Total Fat | 133 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 94 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 16 mg |
| Carbohydrates | 29 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 3 g |