Akong nakita nga ang makusog nga mga kolor sa mga raspberry ug ang malumo nga palami sa dinosaur kale makahimo sa usa ka gamay nga hilaw nga pagkaon nga green nga smoothie nga kombinasyon. Ang kolor nga bulok sa raspberry nagsapaw sa greenness, ug bisan ako nagbutang og hapit usa ka hugpong nga kale sa niini nga smoothie, ang mga bata sa akong higala wala gani makamatikod. Dili ba kini usa sa labing maanindot nga hilaw nga pagkaon nga lunhaw nga mga smoothies nga imong nakita?
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ngadto sa 8 ka dahon
- lacinato
- kale (gitangtang)
- 3/4 tasa nga raspberries (frozen)
- 1 saging
- 2 ngadto sa 3 ka ice cubes
- 1/2 tasa orange juice (mahitungod sa)
- Opsyonal: 1/2 nga apple (tinadtad)
- Mahimong opsyonal: yuta nga flaxseeds
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdugtong ang tanan sa pagdugang sa dugang o dili kaayo yelo ug likido, depende sa imong gusto. Enjoy!
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 390 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 51 mg |
| Sodium | 58 mg |
| Carbohydrates | 65 g |
| Pagkaon sa Fiber | 13 g |
| Protein | 22 g |