Ang Raspberry Caipirinha nagpuli sa apog sa tradisyonal nga Caipirinha uban ang presko nga mga raspberries nga gilibutan sa asukal ug lime juice. Kini usa ka talagsaon nga kalainan sa nasudnong ilimnon sa Brazil nga puno sa lami ug hingpit sa dihang ang preskong raspberries anaa sa panahon. Mahimo usab kini matay-og human sa pagkalubog ug pagkaputol ngadto sa usa ka botelya sa cocktail alang sa usa ka makapalagsik nga raspberry-flavored nga Caipirini .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounces Leblon cachaça
- 6-8
- presko nga raspberries
- Dash sa duga sa apog
- 1 1 / 2-2 ka kutsara nga superfine sugar
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga raspberry ug apog nga duga ngadto sa daan nga bildo ug idugang ang asukal sa ibabaw.
- Maayong pagkalot .
- Pun-i ang baso sa yelo, dayon idugang ang cachaça.
- Pag-agay o pag-uyog kini.
- Gidibuho uban sa usa ka raspberry.
Recipe sa maayong kabubut-on: Leblon Cachaca
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 711 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 16 mg |
| Carbohydrates | 166 g |
| Pagkaon sa Fiber | 75 g |
| Protein | 14 g |