Kining tam-is nga patatas gibaligya ug giporma ngadto sa mga patties, nga gilapinan sa nahugno nga mais nga mga liso sa mais dayon giluto sa crispy perfection. Kini usa ka lahi nga paagi sa pag-alagad sa kamote ug paghimo sa usa ka lamian nga panit.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka tasang linuto nga mashed nga kamote
- Ang 1 ka kutsara natunaw
- mantikilya
- 1/3 nga tasa nga gatas
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 teaspoon nga asukar
- 2 nga mga copa nga nagdugmok nga mga lugas sa mais
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa kamote , mantikilya, gatas, asin, ug asukar.
- Porma sa 6 patties; pag-roll sa cornflakes sa coat.
- Ibutang sa usa ka greased linuto sa kalaha Sheet ug magaluto sa 325 F alang sa 25 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 131 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 9 mg |
| Sodium | 54 mg |
| Carbohydrates | 24 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 3 g |