Kining saging nga cake mao ang husto nga gidak-on alang sa gamay nga pamilya, ang hingpit nga cake sa semana alang sa usa ka busy nga pamilya. Pag-alagad niini nga saging sama sa usa ka snack cake o usa ka dessert. Kini maayo sa cream cheese frosting o whipped cream topping, o iwisik ang cake nga may powdered sugar.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka onsa nga mantikilya, gihumok
- 3/4 nga tasa nga brown nga asukar, hugot nga giputos
- 1 ka dako nga itlog
- 2 ngadto sa 3
- maayong pagkahinog nga mga saging , mashed, mga 3/4 nga kopa
- 1/4 nga kopa
- buttermilk o sour milk
- 1 ka kutsarita
- vanilla extract
- 1 1/2 ka copa
- hingpit nga harina
- 1 1/2 ka kutsara
- linuto sa kalaha nga powder
- 1/2 nga kutsarita nga baking soda
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 ka gamay nga kutsarita
- yuta nga kaningag
- 1/8 ka kutsara nga yuta
- 1/8 ka kutsarita
- ground nutmeg
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat hurno sa 350 degrees F. Grease ug harina nga usa ka 8- o 9-inch square pan.
- Sa usa ka dako nga panaksan sa pag-mix nga adunay electric mixer, butter butter ug brown sugar. Pukpok sa itlog, gatas, vanilla, ug mashed nga saging hangtud nga magkombinar.
- Pagsagol sa nahabilin nga mga dry ingredients ug mga panakot. Pag-aghat sa uga nga mga sagol ngadto sa unang sinagol hangtud nga mabasa.
- Ipakatap ang batter sa giandam nga pan.
- Magaluto sulod sa 25 ngadto sa 30 ka minutos, o hangtud nga mobalik ang cake sa dihang hinay nga mahikap sa tudlo.
- Frost nga may cream cheese frosting or sprinkle with powdered sugar.
Mahimo Ka Usab
Spiced Banana Loaf Cake Recipe
Ang Lanie's Pineapple Banana Bread
Banana Bread nga adunay Cream Keso
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 201 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 96 mg |
| Sodium | 270 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |