Kining 3-layer nga Kentucky jam cake usa ka espesyalidad sa rehiyon. Kini usa ka spice cake nga gihimo uban sa seedless blackberry jam ug usa ka lainlaing mga panakot, nga sagad nagyelo sa caramel frosting. Ang usa ka cream cheese frosting mahimo usab nga kahibulongan sa cake usab, nga nagdugang og dugang nga kabuhong.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ounce (1 ka tasa) nga mantikilya, gihumok
- 2 tasa nga asukar
- 5 ka itlog
- 3 nga harina nga harina
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsara nga yuta
- 1 ka kutsarita nga yuta nga allspice
- 1 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 1/2 teaspoon nga yuta
- nutmeg
- 1 tasa nga buttermilk
- 1 tasa nga walay binhi nga blackberry jam
- 1 tasa nga tinadtad nga pecans
- 1 tasa nga tinadtad nga pasas o mga petsa
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hurno sa 325 F.
- Cream butter ug asukar hangtud sa kahayag. Pagdugang og mga itlog, us aka usa ka higayon, nga maayo ang pagkahuman sa matag dugang.
- Pagsagol sa harina, soda, asin, ug mga panakot sa lain nga panaksan; idugang sa una nga sagol nga alternate uban sa buttermilk; Pukpok nga maayo human sa matag dugang.
- Pagdugang sa jam, tinadtad nga pecans, ug pasas o mga petsa. Ibubo ngadto sa 3 ka round nga greased ug floured 8 ngadto sa 9-pulgada nga tinapay nga mga kalaha.
- Magaluto sulod sa 35 ngadto sa 40 minutos, o hangtud nga ang usa ka tester sa kahoy o kahoy nga pick mahulog nga limpyo kon ibutang sa center. Pabugnaw sa mga kalaha sa mga racks sulod sa 15 ka minuto. Pag-ayo nga ibalhin sa mga racks aron bug-os nga bugnawon.
- Frost nga may caramel frosting o cream cheese frosting .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 693 |
| Total Fat | 39 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 195 mg |
| Sodium | 424 mg |
| Carbohydrates | 83 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 9 g |