Ang pag-usbaw nagpamub-ok sa tambok ug kaloriya niining kausaban sa popular nga Intsik nga sinangpit nga Salt and Pepper Shrimp . Nag-alagad 4.
Dugang nga mga Udlot nga Pagkaon
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kilo nga dagami
- 2 ka kutsara nga cornstarch
- 1 ka asin nga asin sa dagat o kosher nga asin
- 3/4 teaspoon nga bag-o nga yuta nga itom nga pepper, puti nga pepper o Szechuan peppercorn, o sa pagtilaw
- 3 ka kutsara nga lana sa utanon, alang sa stir-frying
- 1 ahos nga clove, minced
- 1 pula nga chilli pepper, deseeded ug tinadtad, opsyonal
- 1/4 nga tasa nga tinadtad nga berde nga sibuyas
Unsaon sa Paghimo Niini
- Paghumoy sa shrimp sa init, gamay nga salted nga tubig sulod sa 5 minutos. Hugasan sa bugnaw nga tubig, habwaa ug patuy-an ang mga tualya nga papel. Gamay nga sinina ang shrimp sa cornstarch.
- Sa usa ka gamay nga panaksan, isagol ang asin sa bag-o nga sili nga pepper ug ibutang.
- Heat 2 tablespoons sa preheated wok sa medium-high to high heat. Sa diha nga ang lana init, idugang ang shrimp ug stir-fry hangtud nga sila mahimong pink. Kuhaa gikan sa wok. Hinloi ang wok.
- Heat 1 ka kutsara nga lana sa wok. Sa diha nga ang mantika init, idugang ang minced nga ahos, chili pepper ug ang asin ug pepper mixture. Pag-agas hangtud nga mahumot (10 - 15 segundo) ug dayon dugangan ang udlan balik ngadto sa wok. Pag-uyog sa pagsagol sa shrimp ngadto sa asin ug pepper mixture. Pag-agos sa berde nga sibuyas o magsilbing garnish sa udlan.
Dugang nga mga Tsino nga Shellfish Recipe
Main Chinese Recipe sa Pagkaon
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 296 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 227 mg |
| Sodium | 1,190 mg |
| Carbohydrates | 19 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 29 g |