Dali ka makapuli sa sabaw sa uhong uban sa imong kaugalingon nga baga nga puti nga sarsa, o gamiton ang cream nga sabaw sa celery. Kon dili nimo gusto nga gamiton ang bacon, ibutang sa ibabaw ang casserole nga may 1/2 nga kopa sa ginunting nga keso sa wala pa kini mahuman.
Kini usa ka maayong pagkaon alang sa usa ka panihapon sa panihapon o kalan-on sa bakasyon.
Tan-awa usab
Sausage ug Egg Sauce alang sa Pasta
Eggplant Lasagna
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium nga talong
- 1 1/2 ka tasang tubig
- 1/3 nga tasa nga tinadtad nga sibuyas
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga celery
- 1 mahimo (10 3/4 ounces) nga gatas sa sopas sa uhong
- 1/3 nga tasa nga gatas
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga campanilla nga pepper
- 1/2 nga tasa (2 ounce) nga ginunting nga cheddar nga keso
- 1/2 nga tasa nga pinainit nga tinapay nga mumho
- 1 ka asin nga asin
- 3 ka piraso nga bacon, partially cooked
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panit ug cube nga talong. Ibutang ang mga cubes sa bugnaw nga tubig sulod sa 10 minutos; habwahe ug magluto sa Nagabukal nga tubig uban ang mga sibuyas ug celery hangtud nga malomo. Paghugas ug mash.
- Gabunon ang sabaw ug gatas sa usa ka panaksan ug unya ibuga ang mashed nga talong. Idugang ang pepper, keso, mumho sa pan ug asin. Ibubo ngadto sa greased casserole.
- Ibabaw sa may partially cooked bacon ug pagluto nga wala'y tabon sa 350 F sulod sa mga 35 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 355 |
| Total Fat | 28 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 84 mg |
| Sodium | 280 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 10 g |