Kini nga mga fritter sa oyster gihimo sa usa ka baga nga batter ug daghan nga tinadtad nga mga talaba. Naghimo sila og usa ka dakung snack o appetizer nga adunay tartar sauce o cocktail sauce.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka copa nga lana sa utanon
- 2 ka itlog (gamay nga gikulata)
- 1 tasa nga gatas
- 2 nga harina nga harina, 10 ka onsa (
- pagtuslob ug pagwagtang )
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 1/2 ka tasang oysters (gihumol ug tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init og mga 1 ngadto sa 2 ka pulgada nga lana sa usa ka lawom nga kalala ngadto sa mga 365 F.
- Paitsa ang mga itlog ug gatas sa usa ka gamay nga panaksan.
- Gabunon ang harina, panit nga powder, ug asin sa laing panaksan ug maayong pagkasagol. Idugang ang itlog ug gatas nga sinagol ug isagol sa usa ka kutsara hangtud nga hapsay.
- Pag-agos sa mga tinadtad nga mga panit ngadto sa batter ug pag-drop sa usa ka kutsara ngadto sa mainit nga tambok. Ang usa ka cookie scoop maayo kaayo aron kini gamay ug lingin.
- Magluto sa mga batch, paghimo sa brown nga duha ka kilid. Pag-ilalom sa mga tualya sa papel.
Mahimo Ka Usab
Mga talaba Rockefeller
Mga Piniritong Oysters
Oyster Scallop
Oyster Stew Recipe
Hinay nga Cooker Recipe
Main Recipe Index
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1585 |
| Total Fat | 159 g |
| Tulas nga Tambok | 14 g |
| Unsaturated Fat | 111 g |
| Cholesterol | 86 mg |
| Sodium | 909 mg |
| Carbohydrates | 35 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 10 g |