Ang mga turnip nangaayo og maayo, matinud-anon. Sa diha nga gilat-an ug gihugasan, agi og dugang nga gipatam-is sa asukal ug gihikap sa kadagaya sa mantequilla, ang mga manok sa managsama nga pagkalipay. Salig kanato, kini nga resipe mag-usab sa turnip non-believers.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Hilaga nga asin, kung gikinahanglan
- 1 pound turnips, gipanitan ug giputol sa usa ka dako nga dice
- 2 ngadto sa 3 ka kutsara nga mantikilya
- 1 teaspoon nga asukar
- 1/4 ka sili nga sili sa yuta
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagdala sa usa ka dako nga kolon sa salted tubig ngadto sa usa ka hubag sa taas nga kainit. Kung nagabukot, dugangi ang mga turnip, pagluto hangtud nga malumo, mga 20 ngadto sa 30 ka minuto (Paggamit og kutsilyo aron masusi ang kalumo sa mga turnip.).
- Hugasi ang tubig gikan sa mga turnip, ug dugangi ang mga turnip balik sa kolon. Idugang ang mantikilya, asukar, pepper, ug asin. Himoa ang mga turnips uban sa mantekilya ug pan nga gamit ang usa ka patatas nga patatas, hangtud nga maabot ang gitinguha nga pagkamakanunayon. Tilawi, pag-adjust sa seasoning ug pag-alagad.
Dugang nga Turnips Recipe:
Ang Braised Oxtails nga adunay Carrots, Parsnips, ug Turnips
Turnip Soup nga may mga Turnip Greens
Rice nga adunay mga Turnip
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 97 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 19 mg |
| Sodium | 123 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |