Ang Aaloo Ka Bharta o ang tinimplahan, mashed nga patatas nga Indian-style adunay iyang panimalay sa estado sa Bihar sa North India. Pag-alagad kini uban sa mainit nga chapatis (Indian flatbread) nga puno sa ghee.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 5 ka dako nga patatas (mashed)
- 2 ka kutsara nga lana sa utanon (o canola o sunflower oil)
- 1 ka dako nga sibuyas (tinadtad nga maayo)
- 8 ngadto sa 10 ka cloves
- ahos (tinadtad nga maayo kaayo)
- 1 ka teaspoon nga mga liso sa cumin
- 1 ka piraso nga ginger (1 pulgada, grated)
- 3 nga uga
- pula nga mga chillies
- asin sa pagtilaw
- 2 ka kutsara nga lana sa mustasa
- Garnish: tinadtad nga mga dahon sa coriander
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mashed nga patatas sa usa ka dako nga panaksan ug isalikway.
- Init ang lana sa utanon sa usa ka gamay nga kaldero ug idugang ang mga liso sa cumin niini. Sa diha nga ang mga binhi mohunong nga mag-ut-ot, idugang ang sibuyas, luy-a, ug ahos ug fry hangtud nga hinay.
- Idugang kini sa mashed nga patatas.
- Ipaputol ang uga nga pula nga mga chili hangtud nga magsugod sila sa pagpagawas sa ilang kahumot. Pagdugmok nga coarsely ug isablig sa ibabaw sa patatas.
- Ibubo ang lana sa mustasa sa ibabaw sa patatas ug karon isagol ang tanan nga mga sagol aron maayo ang pagkasagol.
- Pagdihon uban sa tinadtad nga coriander ug mag-alagad sa mainit nga chapatis ( Indian nga flatbread ) nga puno sa ghee.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 250 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 323 mg |
| Carbohydrates | 42 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 6 g |