Ang White Wine Sauce mao ang usa ka natapos nga sarsa nga gihimo pinaagi sa pagpamenos sa puti nga bino ug dayon nagsugod sa usa ka batakang fish velouté ug sa pipila ka bug-at nga cream.
Ang White Wine Sauce usa ka sulundon nga irigasyon alang sa tanang matang sa isda ug seafood dishes. Kini usab ang sukaranan diin ang uban pang mga klasikal nga mga sarsa gitukod - sama sa Herb Sauce, ang Shrimp Sauce o ang Venetian Sauce.
Usab tan-awa: Ang Inahan nga Mga Sake
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka quart fish velouté
- 1/2 ka tasa nga uga nga puti nga bino
- 1/2 nga tasa nga bug-at nga cream
- 1 ka kutsara nga mantikilya
- Salt (Kosher, sa pagtilaw)
- White pepper (bag-o nga yuta, aron makatilaw)
- Lemon juice, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka heavy-bottomed saucepan, hinayhinay nga ipain ang bug-at nga cream ngadto sa ubos sa usa ka simmer , apan ayaw itugot nga kini lutoon. Tabuni ug hupti ang kainit.
- Sa usa ka lahi nga saucepan, simmer sa vino hangtud nga kini mikunhod sa katunga.
- Idugang ang velouté ngadto sa bino, dad-a sa usa ka hubag, dayon ipaubos ang kainit sa usa ka simmer ug bawasan sulod sa mga 5 minutos o hangtud nga ang total nga gidaghanon mikunhod sa mga usa ka tasa.
- Palihoka ang mainit nga cream ngadto sa velouté ug ibalik kini ngadto sa simmer sa makadiyut lamang.
- Pag-agay sa mantequilla, panahon aron makatilaw uban ang Kosher asin ug puti nga pepper ug usa ka dash sa lemon juice. Palabihan pinaagi sa cheesecloth ug mag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 20 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 22 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |