Hingpit alang sa usa ka dali, kaon sa semana sa semana, kining maple-roasted nga kalabasa nga resipe sama ka versatile kung kini sayon. Pag-alagad kini nga mag-inusara, sa usa ka higdaanan sa mga utanon, o ingon sa usa ka duyog nga sinugba nga manok. Dili ka masayop sa malumo, caramelized butternut squash!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga butternut squash, cubed (7-8 tasa)
- 1/4 tasa nga maple syrup
- 3 ka kutsara nga dugang nga lana sa oliba
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 teaspoon nga yuta itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 400 F.
- Ihiwa ang kalabasa sa maple syrup ug lana.
- Susiha ang giandam nga kalabasa sa usa ka layer sa foil-lined nga linuto sa kalaha ug isablig kini, pagpalihok sa makausa, sulod sa 35 ngadto sa 40 ka minuto, hangtud nga kini mahimong bulawan nga brown.
- Pag-alagad sa maple roasted butternut kalabasa nga init o sa temperatura sa lawak.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 128 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 6 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |