Ang mga prawns lamian kon gigaling. Sulayi kining maayo nga gisudlan nga prawn recipe uban ang lami nga ituslo sa pag-uban niini. Tan-awa ang " Pagluto nga may mga Prawns " alang sa dagkong mga tip sa pag-andam ug pagluto uban sa mga prawns.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 lb nagkuha sa King Prawns (o Jumbo Shrimp)
- 2 ka cloves ang ginunting nga ahos
- 1 ka lana nga lana sa oliba
- 1 ka kutsara nga peanut butter
- 1 gamay nga minced sibuyas
- 3 ka kutsarang lemon juice
- 1 ka kutsarita nga itom nga paminta
- 1 ka kutsarita
- kosher asin
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang lana sa oliba, mga sibuyas, ug ahos. Idugang ang mga prawns, nga itabon kini sa sinina. Biyai kini aron makalaya sa labing menos tulo ka oras sa refrigerator.
Pag-ihaw sa mga prawns sulod sa mga lima ka minuto, us aka higayona. Pag-areglo sa usa ka platter nga nag-alagad. Ang mga prawns magluto sa madali, busa siguruha nga bantayan sila.
Ang nahabilin nga mga sagol gamiton isip usa ka paglusok nga sarsa alang sa mga sinugba nga prawns. Sa usa ka gamay nga panaksan, palagputon ang peanut butter, duga sa lemon, itom nga pepper, ug kosher nga asin ug ibalhin ngadto sa usa ka serving bowl.
Ibutang sa tunga-tunga sa imong prawn platter diin ang imong pamilya o mga bisita dili makasukol sa pagtintal nga ituslob.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 182 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 227 mg |
| Sodium | 1,206 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 28 g |