Kini nga prutas nga salad naghiusa sa tinadtad nga mga peach, strawberry, saging, ug pula ug berde nga mga ubas. Ang prutas gitunol sa usa ka yano nga lab-as nga apog ug sinina nga duga sa pinya.
Indi magamit ang iban nga prutas. Ang mga raspberry, mga blueberries, mga tipik sa melon o mangga, mga hiwa sa orange, ug ang sliced kiwi mahimong nindot usab.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 6 ka mga peach (gipanitan, gisi, ug tinadtad)
- 1 ka libra nga strawberries (gihugasan,
- hulled , ug sliced)
- 1/2 pound seedless green grapes
- 1/2 pound seedless red grapes
- 3 ka saging (gipanitan ug ginunting)
- 1/2 tasa granulated sugar (o dili kaayo, sa pagtilaw)
- Alang sa Pagsinina:
- 2 ka kutsarang duga sa apog (duga sa usa ka apog)
- 1/2 nga tasa nga pinya sa pinya
- 1 teaspoon nga yuta ginger
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol ang mga tinadtad nga mga prutas sa usa ka dako nga pag-alagad nga panaksan; hinay nga itaboy. Isablig ang asukar.
- Pagdungan pagpabilin nga mga sangkap sa usa ka gamay nga panaksan o usa ka sukod sa 1 ka tasa.
- Ibubo ang sinagol nga sagol sa prutas ug hinayhinay nga isagol.
- Tabuni ug tun-i pag-ayo ang prutas nga prutas sa dili pa mag-alagad.
Mahimo Ka Usab
Dali nga Ambrosia Salad nga may Sour Cream Dressing
Frozen Fruit Salad nga adunay Marshmallow
Tan-awa usab
Dugang nga mga Fruit Salad Recipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 153 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Carbohydrates | 39 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 2 g |