Ang panikon dali nga ginaputol sa mga uhong, lemon juice, ahos, ug alak, uban sa rosemary ug parsley.
Pag-alagad sa dali ug sayon nga pan nga pagkaon sa bugas, patatas, o noodles.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ngadto sa 1 1/4 pound nga manipis nga mga scallop nga vaca
- 2 tablespoons nga harina
- Dash asin
- Dash pepper
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 3 ka kutsarang mantikilya (gibahin)
- 6 ngadto sa 8 ka onsa nga uhong (hiniwa)
- 1 clove nga ahos (minced)
- 1 teaspoon nga lemon zest
- 2 ka kutsarang lab-as nga lemon juice
- 1 ka teaspoon nga presko nga rosemary (tinadtad, o mga 1/2 ka kutsarita nga uga nga rosemary
- 2 ka kutsarang presko nga parsley (tinadtad)
- 2 ka kutsarang uga nga puti nga bino
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init sa lana sa olibo ug 2 ka kutsara sa mantekilya sa usa ka panit sa kainit sa kainit.
- Isablig ang veal sa asin ug pepper; abog nga dali sa harina.
- Saut sa veal sa madali, turn sa makausa. Kuhaa ang veal gikan sa pan sa diha nga browned.
- Idugang ang nahabilin nga 1 ka kutsara nga mantikilya; pagputol sa mga uhong hangtud sa linghod ug browned.
- Idugang balik ang karne sa pan uban sa ahos, lemon juice ug zest, mga herbal, ug bino. Mobalik ngadto sa sinina; tabon ang panit ug simmer sulod sa mga 3 ngadto sa 4 ka minuto.
- Ibutang ang veal sa platter; kutsara nga mga uhong ug pan sa mga drip sa ibabaw sa veal.
Nag-alagad 4.
Mahimo Ka Usab
Madali nga Veal Marsala uban sa Uhong
Veal Steak Sa Mga Caramelized Sibuyas
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 615 |
| Total Fat | 34 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 168 mg |
| Sodium | 516 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 44 g |