Ang pino nga pepino ug kampanaryo makadugang sa lami sa niini nga matam-is nga tam-is ug maasim nga mga carrot.
Ang mga carrots hinay, giluto, dayon gihiusa sa yano nga matam-is nga asukar ug maasim nga sarsa. Kining sayon nga resipe nagkinahanglan og mga 20 minutos aron sa pag-andam ug pagluto.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 kilo nga carrot, ginunting
- 1 green bell pepper, putol ngadto sa gagmay nga mga kwadro
- 1 ka (8 ounces) nga pinya nga tidbits sa juice
- 1/3 nga tasa granulated sugar
- 1 ka kutsara nga cornstarch
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 tablespoons nga suka
- 2 teaspoons nga soy sauce
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto sa mga carrots sa usa ka covered nga saucepan sa lightly salted tubig alang sa mga 8 minutos, o hangtud nga lang nga malomo. Idugang ang green pepper; magluto 3 minutos na. Hugasi ang mga utanon ug isalikway.
- Pag-ilis sa duga sa pinya ngadto sa usa ka tasa nga sukod ug dugangi ang igong tubig aron mahimong 1/3 nga tasa.
- Sa usa ka gamay nga saucepan, isagol ang asukar, cornstarch, ug asin; pagkutaw sa pinya nga liquid, suka, ug soy sauce. Magluto sa medium kainit, stirring kanunay, hangtud nga thickened ug bubbly. Pag-agas sa sarsa ngadto sa mainit nga mga utanon; idugang ang mga plyapple chunks ug heat through.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 108 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 158 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 1 g |