Nagtan-aw alang sa usa ka himsog, lami nga pagkaon sa Paskua nga dali ra maandam? Kining lamian nga resipe sa kugel nga utanon adunay grated carrots, zucchini, celery, patatas, sibuyas, ug ahos nga gisagol sa mga itlog, lana, patatas nga starch, ug mga panakot.
Tungod kay ang pagkaon sa Paskuwa mas bug-at, ang mas daghang utanon nga gigamit sa Pagluto sa Paskuwa, mas maayo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ngadto sa 3 ka carrot
- 2 lindog nga celery
- 2 zucchini
- 2 patatas
- 1 parsnip
- 1 ka dako nga sibuyas
- 2 ka cloves
- ahos
- 3 ka dako nga itlog (gibunalan sa gamay)
- 1 tasa nga patatas nga starch
- 1 teaspoon nga baking powder
- 1 1/2 teaspoons asin
- 1/2 ka sili nga pepper
- 3/4 nga tasa nga lana
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 375F / 190C. Pag-ase og 11x8-inch baking pan.
- Diha sa usa ka processor sa pagkaon, pag-ani ang mga carrots, celery, zucchini, patatas, parsnip, sibuyas, ug ahos. Ibutang ang tinadtad nga mga utanon sa usa ka dako nga panaksan.
- Pag-agay sa ginagmay nga mga itlog. Idugang ang patatas nga starch, baking powder, asin, ug pepper ug maayo ang pag-mix. Idugang ang lana.
- Ibubo ang batong kugel ngadto sa giandam nga baking dish. Magaluto alang sa usa ka oras 10 minutos, o hangtud nga ang kugel nga linuto sa ug browned sa ibabaw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 250 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 113 mg |
| Sodium | 768 mg |
| Carbohydrates | 43 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 10 g |