Ang sarsa sa Espanyol mao ang usa ka spicy tomato nga salsahan nga gihimo sa mga sibuyas nga sibuyas, berde nga sili, uhong ug ahos. Nindot kini sa manok, karne, baboy ug seafood.
Mubo nga sulat: Kini nga resipe nagtawag alang sa 2 ka tasa sa classic nga salsahan nga tomato , nga usa sa lima ka gitawag nga mga sause sa mga art sa pagluto. Mahimo nimong gamiton ang 2 ka tasa sa batakang tomato pasta sauce , nga mas sayon buhaton, apan dili ingon ka lami.
Kung gusto nimo makuha ang pinakamaayo sa duha ka kalibutan, idugang ang bukog sa pasta sa batakang pasta sa saging samtang mag-simmer, unya kuhaa ang bukog sa dili pa nimo kini ibutang. Mahimo ka pa gani nga makalutaw sa usa ka bukog sa hamon sa sarsa gikan sa usa ka banga, aron lang kini mahatagan og dugang nga lalim.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tasang sarsa sa tomato
- 1/2 ka tasa nga uhong (hiniwa)
- 1/2 ka tasang sibuyas (tinadtad)
- 1/4 tasa nga green pepper (diced)
- 1 clove nga ahos (minced)
- 1 dash
- Hilwas nga asin (nga makatilaw)
- 1 dash black pepper (sa pagtilaw)
- 1 dash Tabasco sauce (sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka heavy-bottomed saucepan, ibutang ang mga sibuyas, green pepper ug ahos hangtud nga ang mga sibuyas mga translucent, mga 5 minutos.
- Idugang ang mga uhong ug magpadayon sa pagsalo hangtud nga ang mga uhong hinay.
- Idugang ang sarsa sa kamatis, dad-a sa usa ka simmer ug magluto sulod sa mga 5 minutos.
- Panahon sa asin, pepper, ug Tabasco ug mag-alagad dayon.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 47 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 51 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |