Ang butternut nga kalabasa giluto nga may dugus nga dugos ug pecan syrup. Kini usa ka tasty nga pinggan.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga butternut squash, nga gipalapad ang katas
- 1/4 nga tasa nga natunaw nga mantekilya
- 1/4 tasa dugos
- 1/2 nga tasa nga maayong pagkaluto nga pecans
- 1/4 teaspoon nga kaningag
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-scoop gikan sa butternut squash. Himoa ang butternut squash nga mga piraso, pagputol sa ubos, sa usa ka dako nga linuto sa kalaha. Ibubo ang mainit nga tubig ngadto sa linuto sa kalaha ngadto sa giladmon nga mga 1/4-pulgada. Pagluto sa butternut kalabasa sa 350 ° sulod sa 50 ngadto sa 60 ka minutos, o hangtud nga malomo. Cool nga kalabasa; panit.
- Guntinga ang kalabasa ngadto sa 1/2-inch nga mga hiwa ug ibutang sa usa ka 9x13x2-inch nga pan nga linuto sa kalaha. Ibubo ang mantikilya ug dugos ibabaw sa kalabasa, dayon isablig ang mga pecan ug kaningag. Pagbalik sa hurno ug pagluto sulod sa 15 ngadto sa 25 minutos, hangtud ang butternut squash maputi ug init.
Dugang nga mga Resipe
Butternut Squash Pie
Butternut Squash Magkaon sa Cinnamon Brown Sugar Crumb Topping
Butternut Squash Cornbread
50 Pumpkin Recipes
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 276 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 31 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 24 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |