Kini nga kahayag ug lamian nga cole slaw dili lang usa ka cabbage salad. Kining makahayahay nga slaw sa ting-init gihimo uban sa lainlaing mga utanon ug usa ka kahayag ug sayon nga pagsinina.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 tasa puti nga suka
- 1 teaspoon nga Dijon mustard
- 2 ka kutsara nga asukar
- 3 ka kutsara nga lana sa utanon
- 1 ka kutsarita nga liso sa celery
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1/2 medium cabbage, tinadtad
- 1/2 dako nga pula nga sibuyas, tinadtad
- 1 medium green bell pepper , tinadtad
- 1/2 medium nga red bell pepper, tinadtad
- 1 medium cucumber, binhi nga gikuha, tinadtad
- 1 tomato, mga binhi nga gikuha, tinadtad
- 4 lunhaw nga sibuyas, tinadtad
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka gamay nga saucepan, isagol ang suka, mustard, asukar, lana, mga liso sa celery, ug black pepper; pagpalihok sa pagsagol.
- Pagdala sa usa ka hubag; kuhaon gikan sa kainit.
- Gabunon ang mga tinadtad nga mga utanon sa usa ka dako nga panaksan; pasagdi ang mainit nga sinagol nga pagsinina.
- Pag-ayo sa chill sa dili pa mag-alagad, dayon paglabay pag-usab.
Maayo kini nga salad nga adunay ham, mainit nga mga iro , o mga sausages, ug kini usa ka nindot nga kapilian nga kahayag.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 173 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 54 mg |
| Carbohydrates | 25 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 4 g |