Nakadungog ka sa Jamaican Jerk seasonings ug rubs, maayo nga kini nga jerk marinade gets nga dako nga lami sa lawom ngadto sa karne. Gamita kini nga sagol sa bisan unsa nga karne ug kadaghanan sa mga utanon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 medium sibuyas (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 1/2 nga tasa / 120 mL scallions (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 1 mainit nga pepper (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 3 tablespoons / 45 mL soy sauce
- 1 ka kutsara / 15 mL nga lana
- 1 ka kutsara / 15 mL cider nga suka (o puti nga suka )
- 2 teaspoons / 10 mL nga bag-ong dahon sa thyme
- 2 teaspoons / 10 mL nga asukar
- 1 teaspoon / 5 mL nga asin (mas maayo ang kosher o sea salt)
- 1 teaspoon / 5 mL Jamaican Pimento (Allspice), yuta
- 1 teaspoon / 5 mL black pepper (yuta)
- 1/2 teaspoon / 2.5 mL nutmeg (yuta)
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL cinnamon (yuta)
- dash hot sauce (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sangkap sa usa ka blender ug sa blend hangtud nga hapsay. Depende sa gidak-on sa blender, kini nga proseso kinahanglan nga himoon sa mga batch.
- Gamita dayon ang marinade o kung mag-una, ibutang lamang sa hugut nga sudlanan sa hangin ug ibutang sa refrigerator sulod sa 7 ka adlaw. Ginarekomendar namon ang paghimo niini sa adlaw sa dili pa gamiton aron ang mga lamion magminyo pag-ayo, bisan pa, wala kini gikinahanglan.
- Kay sa manok, marinate 2-4 ka oras. Kay baboy marinate alang sa 2-8 ka oras. Pag-marinate sa mga substansya sa utan ug karne sulod sa 30-40 ka minuto. Kung ang paggamit sa Isda ug pagka-dagat, pag-ani dili mosobra sa 30 minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 25 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 673 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |