Kining tasty creamed turkey usa ka labandera kaayo nga pagkaon nga kahupayan. Mahimo kini nga nag-alagad sa daghang nagkalainlain nga mga butang, lakip ang toast, mga panit nga pastry, mga biskwit, cornbread, noodle, o bisan unsang lain nga starch nga haum kanimo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka kutsara nga mantikilya
- 1 ka tasa nga ginunting nga presko nga mga uhong
- 4 ka kutsara
- harina
- 1 1/2 ka gatas nga gatas
- 1/2 nga tasa
- manok sabaw , o daghang gatas
- 1 ngadto sa 2 ka kutsara nga pimiento, gihumol
- 1/2 to 3/4 nga tasa nga frozen nga mga mag, giluto
- 3 ka copa nga gisagol nga linuto nga turkey
- Salt ug pepper sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Matunaw ang mantekilya sa usa ka saucepan sa medium-low heat.
- Idugang ang mga uhong ug magluto hangtud nga browned.
- Idugang ang harina ug dugmoka hangtud maayo nga masuhop.
- Hinay-hinay idugang ang gatas ug sabaw, kanunay nga pagpalihok.
- Magluto, magsagol, hangtud matig-a. Idugang ang nabilin nga mga sangkap ug magluto hangtud nga init.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 790 |
| Total Fat | 36 g |
| Tulas nga Tambok | 13 g |
| Unsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 328 mg |
| Sodium | 924 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 96 g |