Pag-andam dayon kini nga creamy crab casserole nga resipe ug mahimo nimo ibutang ang usa ka ordinaryo nga panihapon sa semana nga usa ka espesyal nga butang. Pag-alagad sa mga party dinner o mga panagpundok sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 mahimo (7-8 ounces) nga karne sa crab
- 1 ka cream sa torta nga uhong, (98% pagkunhod sa tambok)
- 1/2 nga tasa nga gitas-on nga gitas-on
- 1/2 tasa nga tinadtad nga green bell pepper
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga celery
- 1/2 nga cup mayonnaise
- Sarsa sa Tabasco, aron makatilaw
- Pagkaon sa Cajun, sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol sa usa ka dako nga panaksan nga panagsagol.
- Ibubo ngadto sa usa ka lightly greased 1 to 1 1/2-quart casserole dish. Magaluto sa 350 ° sulod sa 45 ngadto sa 55 ka minuto, o hangtud sa init ug bula.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 498 |
| Total Fat | 43 g |
| Tulas nga Tambok | 17 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 116 mg |
| Sodium | 592 mg |
| Carbohydrates | 14 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 14 g |