Kining klasiko nga patatas ug itlog nga salad nga nagsul-ob sa usa ka seasoned mayonnaise dressing ug garnished uban sa tinadtad nga green nga sibuyas ug mga kamatis, sa paghimo niini visually appealing ug flavorful sa mao nga panahon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga mayonnaise
- 2 tablespoons nga suka
- 1 1/2 teaspoons asin
- 1/8 ka kutsara nga pepper, o aron makatilaw
- 1 teaspoon nga asukar
- 5 ngadto sa 6 ka medium nga patatas, mga 1 1/2 ngadto sa 2 ka libras, gipanitan, gisudlan, giluto
- 1 tasa manipis nga sliced celery
- 1/2 nga kopa nga tinadtad nga sibuyas
- 3 ka itlog, malata
- 1 ngadto sa 2 ka kutsarang tinadtad nga berde nga sibuyas, opsyonal nga dekorasyon
- 1 tomato, pagputol sa mga wedges, opsyonal nga dekorasyon
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa mayonnaise, suka, asin, asukar, ug pepper sa usa ka dako nga panaksan.
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap; hinayhinay nga isabod ang maayo.
- Pagtabon; pabugnaw alang sa 2 o labaw pa nga mga oras alang sa labing maayo nga palami.
- Pagdihon uban sa tinadtad nga green nga sibuyas ug tomato wedges kon gusto.
Dugang nga mga Recipe sa Salad nga gusto nimo:
- Patatas nga Salad May Dill
- Picnic Potato Salad
- Pula, Puti, ug Asul nga Patatas nga Salad
- Classic Salad sa Potato nga May Puti nga Puti nga mga Patatas
Dugang ideya sa recipe sa salad:
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 315 |
| Total Fat | 23 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 90 mg |
| Sodium | 663 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 6 g |