Cilantro - ikaw nahigugma o nagadumot niini. Apan, kung nahigugma ka niini, nan kini nga hummus nga resipe alang kanimo! Ang hapsay nga pagkaporma sa hummus gisugat sa usa ka matam-is, hugaw nga lami nga lemon nga may usa ka cilantro twist.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 (16 onsa) nga mahimo sa mga chickpeas o garbanzo beans
- 1/4 tasa nga likido gikan sa lata sa mga chickpeas
- 3 ngadto sa 5 ka kutsara
- lemon juice (depende sa lami)
- 1 1/2 ka kutsara
- tahini
- 2 ka cloves nga ahos, nahugno
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 teaspoon nga cilantro, maayong pagkabuhat nga tinadtad
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hugasi ang mga chickpeas ug ibutang ang likido gikan sa lata.
- Paghiusa sa mga nahibilin nga mga sangkap sa blender o sa food processor. Idugang ang 1/4 nga tasa sa likido gikan sa mga chickpeas. Pagdugang alang sa 3 ngadto sa 5 ka minutos nga ubos hangtud nga maayo nga pagkalibutan ug hapsay.
- Dapit sa pag-alagad nga panaksan, ug paghimo og usa ka mabaw nga atabay sa sentro sa hummus. Pagdugang usa ka gamay nga kantidad (1 ngadto sa 2 ka kutsara) sa lana sa oliba sa atabay.
- Pagdayandayan uban sa dugang nga cilantro (opsyonal). Pag-alagad dayon uban ang lab-as, init o toasted pita bread , o cover ug refrigerate.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 296 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 138 mg |
| Carbohydrates | 42 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 13 g |