Kini nga mga barato nga chocolate oat adunay mga flavored vanilla o rum extract. Ang mga bar mao ang nanguna sa puti nga tinadtad nga pecans.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka copa nga marshmallow (miniature, mga katunga sa 10 1/2 onsa nga pakete)
- 1 tasa chocolate chips (semisweet, 6-ounce nga pakete)
- 1/3 nga tasa nga mantikilya
- 2 ka tasa nga giligid oat (dali o kuno)
- 1 1/2 teaspoons vanilla extract (o rum extract)
- 1/4 tasa pecans (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ang mantikilya usa ka 8-pulgadang kuwadrado.
- Sa usa ka saucepan sa ubos nga kainit, matunaw ang mga marshmallow, chocolate chips, ug mantikilya nga magkauban, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga hapsay.
- Pag-aghat sa mga oats ug pagpahumot sa chocolate mixture. Mikaylap ang giandam nga pan; isablig uban sa tinadtad pecans.
- Pag-ayo hangtud nga mahuman.
- Ibutang ang kendi sa usa ka bugnaw nga uga nga dapit sa nasud nga sudlanan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 138 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 9 mg |
| Sodium | 14 mg |
| Carbohydrates | 17 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |