Ang Cajun Cabbage Jambalaya usa ka malipayon ug dili mahal nga resipe nga puno sa palami ug puno sa palami. Wala gayud nakadungog sa cabbage sa jambalaya ? Ayaw kabalaka. Usa kini ka butang. Sulayi kini. Usa kini sa labing tasti nga mga pagkaon nga mahimo nimong matagamtam sulod sa usa ka oras.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka kilo nga spicy pork sausage
- 1 sibuyas (tinadtad)
- 4 ka cloves nga ahos (minced)
- 1 green bell pepper (tinadtad)
- 1 tasa celery (sliced)
- 1 ulo nga berde nga cabbage (tinadtad)
- 1 14-onsa mahimong ituslob sa kamatis (dili mapugngan)
- 1 tasa nga sabaw nga manok
- 1/2 nga tasa nga tubig
- 1 tasa nga wala kaon nga kape
- basmati nga bugas
- 1 ka kutsara nga powder nga chili
- 1/2 ka asin nga asin
- 1 teaspoon nga paprika
- 1/2 teaspoon nga cumin
- 1/8 ka kutsara nga pepper pepper
- 1/8 ka itlog nga itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Sa dako nga kaldero, magluto ang baboy sausage nga adunay sibuyas ug ahos hangtud nga browned.
2. Pag-agay sa berdeng kampanilya nga paminta ug celery; magluto ug pukawon sulod sa 3 minutos.
3. Idugang ang tanang nahabilin nga mga sagol ug dad-a sa usa ka hubag. Pagtabon, pagpakunhod sa kainit sa ubos, dayon paglutoy, pagpalihok usahay, hangtud nga ang humay malomo, mga 40-50 ka minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 411 |
| Total Fat | 16 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 39 mg |
| Sodium | 679 mg |
| Carbohydrates | 55 g |
| Pagkaon sa Fiber | 9 g |
| Protein | 16 g |