Ang lami sa niini nga tasty nga sabaw sa cabbage gipaayo sa tinadtad nga sibuyas, diced nga patatas, ginunting nga cabbage ug mga panimpla. Ang creamy texture makahimo niini nga usa ka makatagbaw, buotan nga pagkaon nga makapainit kanimo bisan sa labing bugnaw nga mga adlaw.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 tasa sibuyas (tinadtad)
- 3 ka kutsara nga mantikilya
- 3 ka kutsara
- hingpit nga harina
- 4 ka copa nga cabbage (coarsely shredded)
- 1/2 ka copa nga karot (tinadtad)
- 3 ka copa nga sabaw sa utanon
- 1/2 ka asin nga asin (o pagtilaw)
- 1/8 ka itlog nga itom nga pepper
- 3 ka copa nga patatas (dusit)
- 1 mahimo / 14 1/2 otsenta ang mawala ang gatas
- Mahimong gamiton: minced parsley
- Mahimong gamiton: dash paprika
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga bug-at nga saucepan o Dutch nga hudno, init nga mantekilya sa medium-low heat; magluto sibuyas hangtud nga bulawan sa kolor. Pag-agas sa harina hangtud nga maayo ang pagkasagol.
- Idugang ang cabbage ug mga carrot uban sa sabaw, asin, pepper, ug patatas. Dad-a ngadto sa usa ka hubag, kanunay nga pagpalihok; pagpakunhod sa kainit sa ubos. Pagtabon ug magluto hangtud nga malumo, kanunay nga pagpalihok, mga 20 minutos.
- Idugang ang gatas. Pag-init, apan ayaw paglubog.
- Tilawi ug usba ang mga panimpla, dugang pa nga asin ug paminta, kon gikinahanglan.
- Isablig ang matag usa nga nag-alagad uban sa usa ka gamay nga parsley ug usa ka dash sa paprika, kon gusto.
Mahimo Ka Usab
Halangdong Sausage ug Potato Soup
Pagkaon nga Patatas nga Patatas
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 300 |
| Total Fat | 13 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 886 mg |
| Carbohydrates | 36 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 10 g |